Numune Kabının Özellikleri

    Numune kabımız iç yüzeyine kazandırılmış ek özellik sebebiyle kimyasallara karşı cam şişelere göre çok daha fazla dayanıklı olduğundan petrol ürünleri yanı sıra, çeşitli gıda ürünleri, sıvılar, kimyasallar, küçük granüllü malzemeler için mükemmel bir numune kabıdır.

     Numune Kabı cam şişe, plastik kapak, mühür ve muhafaza kutusundan oluşmaktadır.

 Cam Şişe;

1-     1 litrelik numune koyulabilecek kapasitede silindirik yapıda, şeffaf, renksiz camdan imal edilmiştir. Şişe bileşenlerinde kurşun kesinlikle kullanılmamakta olup TS 13316’ya uygun iç yüzeyi kimyasal işlem görmüş (Type 2) soda kireç camıdır.

2-     Şişenin üretilmesi sırasında uygulanan kimyasal işlem sonucunda yüzeyde oluşan buğulu görüntü, bu şişelerin yıkanması ve kurutulmasıyla giderilmiştir.

3-     Renkli Şişelerimiz bu şişelerin organik cam boyaları ile boyanıp, yaklaşık 200 ºC de pişirilmesiyle elde edilir. Bu işlem, numunenin Işık ve UV’den korunmasını sağlar.

4-     Şişenin ağzına akaryakıt pompa tabancası rahatlıkla girebilir.

5-     Şişenin sızdırmazlığı, kapağının vidalanmasıyla sağlanmaktadır.

6-     Şişenin her iki yanında mührün geçirilmesi için kulakçıklar bulunur.

  * Şişe, numune kafesi içine oturtularak tanktan numune alma kabı olarak da kullanılmaktadır.

 

Kapak;

Kapağın sabitlenmesi ve mükemmel sızdırmazlık firmamız tarafından geliştirilip patent alınan vidalı tapalı kapak ile sağlanmaktadır. Kapak vidalanırken tapa, şişenin ağız içine oturarak herhangibir contaya gerek duymaksızın sızdırmazlık sağlamaktadır.

Kapak ve bütünleşik tapası HDPE'den imal edilmiş olup akaryakıt numunelerine dayanıklı ve TS 13316'ya uygundur.

Kapakta, mührün geçirilebilmesi için delikler mevcuttur. Bu sayede şişeye sabitlenen kapağın açılması ancak mührün kırılması ile mümkün olmaktadır.

Baycan Dağıtım Kalite Kontrol Ekipmanları Numune Kapları Baycan, Baycan Dağıtım, Baycan numune kabı, numune kapları, numune, Kelitek Kontrol, Kalite Ekipmanları, numuneler, kontrol Ekipmanları